<-- Palaa takaisin

03.04.2020Alkeiskurssi PERUTTU


Alkeiskurssi oli suunniteltu alkavaksi perjantaina 3.4. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana olisi toiminut Raimo Karhu, raimo.karhu(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 044 557 7755. Lisätietoja saat täältä.

TÄMÄ KURSSI ON VALITETTAVASTI PERUTTU!

Suomen hallituksen 16.3. asettamien kokoontumisrajoitusten ja -suositusten vuoksi joudumme keskeyttämään hyppytoiminnan ainakin 13.4.2020 saakka.

Seuraamme tilanteen kehittymistä, teemme päätöksiä ja tiedotamme asiasta aina tarpeen tullen.

Oulu Skydive Centerin hallitus

03.04.2020EKO saapuu kaupunkiin



18.04.2020Kevätkokous


Kevätkokous kerhon tiloissa klo 18.00 alkaen.

25.04.2020II kertauspäivä



08.05.2020Alkeiskurssi alkaa


Alkeiskurssi alkaa perjantaina 8.5. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana toimii Henrik Erkkilä, henrik.erkkila(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 040 568 7585. Lisätietoja saat täältä.

05.06.2020Alkeiskurssi alkaa


Alkeiskurssi alkaa perjantaina 5.6. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana toimii Seppo Honkanen, seppo.honkanen(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 044 556 3859. Lisätietoja saat täältä.

13.06.2020III kertauspäivä



26.06.2020Alkeiskurssi alkaa


Alkeiskurssi alkaa perjantaina 26.6. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana toimii Jussi Määttä, jussi.maatta(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 044 511 0679. Lisätietoja saat täältä.

10.07.2020Alkeiskurssi alkaa


Alkeiskurssi alkaa perjantaina 10.7. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana toimii Seppo Honkanen, seppo.honkanen(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 044 556 3859. Lisätietoja saat täältä.

24.07.2020Alkeiskurssi alkaa


Alkeiskurssi alkaa perjantaina 24.7. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana toimii Jarkko Orava, jarkko.orava(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 045 113 2367. Lisätietoja saat täältä.

14.08.2020Alkeiskurssi alkaa


Alkeiskurssi alkaa perjantaina 14.8. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana toimii Kimmo Paularanta, kimmo.paularanta(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 040 584 1485. Lisätietoja saat täältä.

28.08.2020Alkeiskurssi alkaa


Alkeiskurssi alkaa perjantaina 28.8. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana toimii Mika Kastell, mika.kastell(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 040 829 3977. Lisätietoja saat täältä.

11.09.2020Alkeiskurssi alkaa


Alkeiskurssi alkaa perjantaina 11.9. klo 17 kerhotiloissamme. Kurssin kouluttajana toimii Matti Mertala, matti.mertala(ät)ouluskydivecenter.fi, p. 040 578 4005. Lisätietoja saat täältä.